HTML

6tila

A blog azon filmeket tartalmazza amiket én már láttam és bátran merem ajánlani bármelyik látogatómnak. Ha pár nap kimarad, az nem lustaságból ered, hanem mert vagy olyan filmet néztem amit nem szeretnék tovább ajánlani, vagy egyszerűen nem néztem azon napokon filmet.
Amennyiben neked is tetszett a film és kedvet érzel értékelni azt megteheted a filmek előzetese alatt található "Szólj hozzá" részben.

A linkek aktuálisságáért csak a blogbejegyzések megszületésekor tudok felelősséget vállalni, akkor minden link ellenőrzött, és valós. Az idő elteltével a linkek tartalma és érvényessége változhat. Torrentek esetében a le és feltöltők száma állandóan változik, és egyes esetekben a torrent maga is törlődhet a gazdaoldalról. Felíratok esetében ugyanez a helyzet, a gazdaoldalon történő változások, javítások, áthelyezések módosítják a linkek tartalmát és érvényességét. Ezekért elnézést kérek, de azt beláthatjátok, hogy nem ellenőrizhetem minden linkemet időszakosan sem. De ha ti jelzitek felém a változásokat, hibás linkeket, készségesen javítom őket az aktuális lehetőségekhez képest.

Linkajánló

Filmajánlók első kézből:
www.chrisdry.com

Nemzetközi torrent kereső:
BTjunkie.org

Az ázsiai filmek tárháza:
Asia Torrents.com

Felirat keresők:
Feliratok.hu
Feliratok.org
Opensubtitles.org
Horrorfreaksubs.try.hu
The L world
Hosszupuskasub.com
Subs.tu

Saját időzítésű, vágású felirataim:
-->>>Kattints ide a megtekintésükhöz!<<<--

Letöltő programok

Direkt letöltő (rapidshare, hotfile, stb.) több link 1 kattintással:
JDownloader

Torrent letöltő:
µTorrent

eMule letöltő és szerverek:
eMule + eMule szerverek

Utolsó kommentek

Látogatók

A számláló indítása: 2010.03.09 20:00 free counters

A mennyország színe (The Color of Paradise (Rang-e khoda), 1999)

6tila 2010.11.23. 16:02

színes, iráni filmdráma, 90 perc, 1999

A mennyország gyermekei, a Baran – Allah nevében, valamint Az apa című világszerte díjakkal elismert filmek alkotójának, az iráni Majid Majidinek 1999-ben készült Mennyország színe című megrendítő őszinteséggel, és drámaisággal megfogalmazott története nemcsak egy kisfiú és apjának kapcsolatáról szól, hanem bepillantást enged a külvilág számára egy teljesen idegen, zárt világ mindennapjaiba is.

A Teheráni Vakok Intézetében nevelkedő Mohammad alig várja apját, hogy a nyári szünetre hazavigye távoli falusi otthonukba, ahol nagy szeretettel várják már húgai és nagymamája. A természetszerető vak kisfiú minden tőle telhetőt megtesz, hogy egyenrangúként illeszkedhessen be a zárt, vidéki környezetben, ám új házasságban reménykedő özvegy apja egyre inkább szégyelli őt. Hiába a tiltakozik a nagymama, az apa erőszakkal elviszi fiát inasnak, jó messzire, egy vak asztaloshoz. Majid Majidi drámai utazása az iráni lélek mélységeibe nem véletlenül ragadott magával mindenkit, aki csak egyszer is látta ezt a nem mindennapi alkotást, amelynek végén kiderül, vajon legyőzheti-e az apa társadalmi elvárásokból adódó nehézségeket, hogy egymásra találhassanak vak fiával.

A filmben a vak kisfiún keresztül olyan - látó ember számára szinte felfoghatatlan - helyzetképekhez jutunk el, mit például, hogyan tanulnak írni egy lyukacsos tábla és egy tű segítségével, miként hallja meg a természet hangjait, és fordítja le a harkály kopgását a saját szavaira, mikét olvassa a patak üzenetét, a meder fenekén lévő kövek rajzolatában, és hogyan tanulja meg az asztalos szakma néhány fontosabb elemét egy szintén vak mestertől. De az apát játszó színész akakítása sem egyszerű, ahogy a saját gyereke iránti szeretete és a mások általi kirekesztettség által megkeseredett élete zajlik. Ezt a nem mindennapi vívódást a legszélsőségesebb helyzetekben is olyan tehetséggel tudja elénk tárni, hogy szinte ott vagyunk mellette az erdő kellős közepén. A film fényképezése és rendezése is mestermunka. Szinte benne élünk a filmben, amikor a vak gyermek a fészkéből kiesett kismadarat vissza szeretné vinni a fára, szinte a saját kezünkkel toljuk a lábát felfelé, és mikor a biztosnágos környezetbe visszakerült a fióka együtt simítjuk végig ártatlan, pici szárnyait. A mezzőn vele futunk, a búzaszemekben rejlő üzeneteket vele olvassuk... és még sorolhatnám ki tudja meddig, de nem teszem. Tapasztaljátok meg ti is eme csodálatos film értékeit... nézzétek meg a mennyország színeit.

Torrent fálj: The Color of Paradise.torrent
Magyar felírat: The Color of Paradise.srt

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://6tila.blog.hu/api/trackback/id/tr302468201

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása